Brexit-kas būtu jāņem vērā

18.10.2019

Apvienotā Karaliste plāno izstāties no Eiropas Savienības 31. oktobrī.

Lai arī vienošanās starp Apvienoto Karalisti un Eiropas savienību ir panākta, joprojām nav skaidrs vai Lielbritānijas parlaments to apstiprinās, tāpēc ir svarīgi rīkoties savlaicīgi, lai Jūsu uzņēmums būtu gatavs jebkādām iespējamām sekām.


Ko Jums vajadzētu darīt?   

 
Ja Jūs veicat sūtījumus uz Apvienoto Karalisti un vēl neesat saņēmis EORI numuru, Jums tas būs jāpiesaka. Ja Apvienotā Karaliste izstāsies no ES bez vienošanās, uzņēmumiem, lai veiktu tirdzniecību ar Lielbritāniju, būs nepieciešams uzņēmēju reģistrācijas un identifikācijas numurs (EORI). Valsts nodokļu iestādēm šis numurs būs vajadzīgs, lai iekasētu nodokli par sūtījumiem, kuri tiek importēti vai eksportēti.
Ja Jums nav EORI numurs, var palielināties sūtījumu izmaksas un kavēšanās. Šo numuru varat pieteikt valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā, tas aizņems tikai 10 minūtes.    
Ja Jūs vēl neesat veicis sūtījumus pāri robežām, pārliecinieties, vai saprotat, kā aizpildīt komercrēķinu. Jāpiemin, ka sutigudri.lv nodoršina elektronisku komercrēķina formu, kuru Jūs varēsiet aizpildīt mūsu mājas lapā, pirms pasūtījuma apstrādes.


Ja netiks panākta Breksita vienošanās, katram sūtījumam būs nepieciešams komercrēķins. Tas muitas iestādēm sniedz svarīgu informāciju par sūtījuma saturu un vērtību. Turklāt, lai samazinātu kavēšanās risku, tajā ir nepieciešams norādīt precīzu informāciju.


INFORMĀCIJA Gadījumā, ja netiks panākta Breksita vienošanās, lielākā daļa pārvadātāju iespējams nepieņems sūtījumus, kas paredzēti Apvienotajai Karalistei, bez pilnīgi un precīzi aizpildītiem dokumentiem. Sūtījumu piegādes no 1. novembra uz kādu brīdi var tikt apturētas, līdz pilnīgai skaidrības ieviešanai. Kā arī paredzams piegādes izmaksu kāpums uz/no Apvienoto Karalisti.